·Ehitusfoorumide nimekiri · Vasta · Statistika · Registreerimine · Otsing · ·
Ehitusfoorum / Vaba teema / Vesi maja all??? Palun soovitage asjatundjaid Tartu kandis.
Autor Tekst
liisu
# Postitatud: 27.05.2007 16:12
Vasta 


Meil on suur probleem, mida ei osanud vundamenti ehitades ette näha - maja all on vesi. Kui vundamendikraave kaevati ja vundamenti valati jne, siis ei olnud mingit probleemi, maa oli kuiv. See oli eelmise aasta suvel. Sai väga kapitaalne taldmik ja vundament laoti fibost. Nii. Siis laoti seinad ja hakati katust tegema. Ma ei tea, kas see on sellest, kuid sügisel oli palju vihma ning see sadas kõik majja sisse ja külma tulekuga külmus ära. Talveks jätsime maja "vajuma", et siis kevadel hooga valmis teha. Märtsi lõpus tulid põrandamehed, et selle trampijaga liiva kokku pressida (ma ei tea, mis selle tegevuse nimi on), ja liiv muutus selliseks nagu vesivoodi, nagu mere ääres on selline vedel liiv. Mõtlesime oodata, kaevates selgus, et maja alla oli kelts. Nüüd on juba suvi käes, kelts on küll sulanud, kuid see märg liiv on ikka maja all. Kui kanalisatsioonimehed kraave kaevama hakkasid, selgus, et sügavamal on täitsa vesi kohe! Mees võttis ämbriga vett ära, kuid see tuleb sinna auku kogu aeg tagasi.
Me ei jõua enam oodata, kuid ei tea, mida ette võtta. Kas see on drenaaži puudumisest või vajub see vesi ikkagi ise kuhugi ära? Kardame, et see fibo ei pea ka kaua vee sees vastu, kui me ka põrandat liivale ei vala, vaid mingitele vaiadele teeme (keegi rääkis sellisest võimalusest).
Kui me koos vundamendiga kohe seda drenaaži ei teinud, kas seda saab veel kuidagi teha? Või piisaks ka sademevee ärajuhtimisest? Maja ees on kraav muidu olemas. Pinnas seal on sügiseti ja kevadeti päris märg, savine maa on seal vist.
Kõik asi seisab nüüd selle probleemi taga, sest ei saa põrandat ära valada.
Sooviks asjatundjalt konsultatsiooni.
liinaliis@hot.ee

vik
# Postitatud: 29.12.2008 10:35
Vasta 


Oh jeesus.

Avitaja
# Postitatud: 29.12.2008 14:13
Vasta 


Õiged asjatundjad netis eriti ei kola. Tellige geoloogilised uuringud ja täismahus projekt (koos eritöödega), siis peaks tulemus kestev tulema.

omg
# Postitatud: 14.03.2013 19:58
Vasta 


Mnjah.
Ennem vundamendi tegemist peab olema geoloogiline uuring. Kuidas muidu sa üldse tead, et milline vundament olema peab. Daaa.

Sinu vastus
Paks kiri  Kursiivkiri  Allajoonitud kiri  Pildilink  URL link 

» Kasutaja  » Parool 
Sa võid postitada anonüümselt, sisestades lihtsalt hüüdnime ilma paroolita – kui seda nime ei kasuta mõni teine foorumi liige – või siis jäta mõlemad väljad tühjaks.
 
Foorum kasutab miniBB™ ©2001-2006