·Ehitusfoorumide nimekiri · Vasta · Statistika · Registreerimine · Otsing · ·
Ehitusfoorum / Ehitusnaljad / Lugusid elust enesest ...
Autor Tekst
eeb
Administraator
# Postitatud: 27.04.2004 10:28
Vasta 


Lugusid elust enesest ...

eeb
Administraator
# Postitatud: 27.04.2004 15:43
Vasta 


Õndsal nõukogude-ajal oli kogu värk massiivne ja vägev. Nii ka ehituses. Seadmete komplekt, milles asfaldisegu teele vedamiseks valmistati, ei olnud lihtsalt lahtivõetav ja teisaldatav, vaid kõvasti poltidega vundamendi küljes kinni. Kutsutigi neid monst-rumeid asfaltbetoonitehasteks. Kaugelasuva objekti puhul tuli segu vedada teinekord oma poolsada kilomeetrit, ning see kippus autokastis jahtuma, mis teekatte kvalitee-dile sugugi hästi ei mõjunud. Eeskirjades oli küll öeldud, kuidas ühel või teisel juhul toimida, kuid keegi neid nõudeid ei täitnud.
Ühel jahedal kevadpäeval läks Teede Tehnilise Järelevalve inspektor Lagedi asfaldi-tehasesse kontrollima, kuidas töö sujub, ning ütles sealsele töödejuhatajale, et nii pika veokauguse puhul tuleb iga autokoorem katta mattidega. Liiati sellise ilmaga.
Mees vaatas inspektorile tõsiselt otsa ning vandus pühalikult:
"Minu sõna selle peale, et siit väravast pole veel ükski asfaldikoorem ilma "matita" välja sõitnud!"

Anonüümne
# Postitatud: 29.04.2004 12:35 · Muudetud: Administraator
Vasta 


1995 a. ehitati Tartus E-kaubamaja. Ehitustööline paigaldas piirdeliistu põrandale ja kipsseina nurk oli veidi halvasti lõigatud ja piirdeliist ei läinud paika. Ja tööline teatas töödejuhatale, et on vaja müürihöövlit ja töödejuhetaja helistas kontorisse teatas mõtlematult, et on vaja müürihöövlit. Ja kui telefonist kostis selle jutu peale kõva naer, sai tööline noomida, et seda enam ei korduks.

Anonüümne
# Postitatud: 04.05.2004 14:26
Vasta 


kuulu järgi olla merko ehituse alltöövõtjad unustanud Reaalkooli spordikompleksi dusiruumi äravoolutorud paigaldada... Kohale kutsutud ehitaja esindaja olla talle avanenud vaatepildi peale maininud midagi mühavast Baikalist...

vähemalt nii külarahvas räägib

eeb
Administraator
# Postitatud: 27.05.2004 16:53
Vasta 


Kes on juhtunud sõitma Kiviõlist Kohtla-Järve poole, on sõitnud Lüganuse alevikus ka üle Roodu silla Kohtla (Roodu) jõel.
1964. aastal ehitati kaasaegsemaks teelõiku sellestsamast Roodu sillast kuni Varja teeristini. Õgvendati ja laiendati ning kaeti asfaltkattega. Roodu sild ise kuulus sajandi algusse. See oli kitsas paekivist laotud võlvsild vöökõrguste kivipiiretega ning üle mahtus sealt vaid üks liiklusvahend kor-raga. Vajalikud hoiatusmärgid olid nagu kord ja kohus teeservale üles pandud.
Oli kaunis suvepäev ning kahe teehöövliga anti asfaldi alusele viimast lihvi. Höövli-juhid ? Alfred Palk ja Meelis Uueküla ? polnud papist poisid, tundsid tööd ja oskasid ka pidu pidada. Palk oli just saanud tuttuue kollase höövli, Uuekülal oli vanem riistapuu. Mehed otsustasid õhtul töö lõpetuseks end pisut lõdvestada. Kuid ega viina järel jala ei käidud, sõideti ikka selle masinaga, mis oli parajasti istumise all, oli see siis teehöövel või teerull.
Lüganuse poe poole põrutati võidu, kumbki oma höövliga, Roodu sild aga võttis vastu vaid ühe rallimehe korraga. Uueküla sissesõidetud masin oli kiirem ning Palgil ei jäänud muud üle, kui pööras silla kõrvalt alla, kus oli kukkumist parasjagu. Mehel endal polnud küljes ühtki kriimu, kuid höövli kabiin oli kortsus nagu lõõtsmoonik.
Palk oli tuntud lõuapuu ja kui ta oma hingamise korda oli saanud, kostis sealt:
"Kurat, ma ei saand enne arugi, kui nägin, et Lüganuse kiriku torn seisab tagurpidi, terav ots allapoole!"
Mõne aasta pärast ehitati Roodu jõele uus sild, palju sobilikuma laiusega, kuid nüüd nõuab juba temagi kõpitsemist ja seisab remonditavate ehitiste nimekirjas. Rõõmuks töövõtjatele...

Anonüümne
# Postitatud: 25.04.2005 09:27
Vasta 


Läinud kord algaja töömees tööd otsima.Tööjuht küsib:'Cyprocit paned?' Tema vastab :'Tööajal ei pane.' Räägivad et ei saanudki tööd.

Anonüümne
# Postitatud: 16.01.2006 19:36
Vasta 


Ise pean plekksepa ametit.Kutsuti kord garaazi harjaplekki mõõtma.Lähen kohale ja mida pole, on garaaz.Kunde näitab kahte toigast maas ja ütleb et tuleb nii pikk.Kõige tipuks võtab auto pagasnikust välja kokku naelutatud lauajupid ja sõnab, et sellise kaldega tuleb katus.Vaatasin taevapoole ja mõttlesin :" Sa näed ja ei mürista!" :))

Anonüümne
# Postitatud: 15.08.2006 23:34
Vasta 


Kõik aga ehitavad. Nalja ei tee kahjuks enam keegi...
raske uskuda:)

Anonüümne
# Postitatud: 14.09.2006 21:44
Vasta 


eeb
tere Lugupeetud "keegi" eeb, keda ma ei tunne kahjuks, tahaks kysida selle mehe, palk kohta, minu nimi on Marge Parisvä aga neiupõlve nimi on Marge palk, minu vanaisa, kes on kahjuks kyll tänaseks juba manalateed läind :( oli alfred palk.... (andku jumal talle rahu! ) aga ma olin väga liigutatud et leidsin netist tema kohta story, jah.. ta oli naljamees aga ka tõsine ja austatud töömees, seda enam on meeldiv näha et rahvas ikka veel temast pajatab, tahaks täpsustada, kas see mees kellest Teie kirjutate on ikka seesama mees? See on mulle ja mu lastele väga oluline, kui Te mõistate mind :)
Palun võtle minuga yhendust, kui vähegi võimalik. jätan oma kontaktid
email: xaviera@hot.ee
mob 55522131 ja 567 969 15
Palun, kui vähegi võimalik, võtke meiega yhendust. Väga tänades meie väike pere.
Kõike head Teile.

kasutaja
# Postitatud: 24.09.2006 03:31
Vasta 


üks torufirma tegi tallinnas vanalinnas torutöid ja äkki olete kuulnud et kunagi ammu-ammu kasutati kanalisatsiooniks laudadest torustikku mis on tänaseni säilinud...ja juhtus siis nii et selles firmas oli uus ja noor töödejuhataja tööle tulnud ..mehed olid jõudnud oma töödega sinna kandilise äravooluni ja saatsid siis töödejuhataja poodi torule üleminekut tooma ( kandiliselt ümarapeale ) kui töödejuhataja tagasi tuli poest siis olevat eriti vaikne olnud miskipärast :))

Kellu
# Postitatud: 25.12.2006 15:02
Vasta 


"Lapsed ärge mängige kirvega,taguge see endale pähe!!!

Kellu
# Postitatud: 25.12.2006 15:11
Vasta 


Teate millal te endale mitte kunagi haamriga vastu näppu ei löö? Hoidke haamrist kahe käega kinni.

Kellu
# Postitatud: 25.12.2006 15:38
Vasta 


Kord mehed räägivad ,et tala tuleb valada raudbetoonist. Betooni tegemine usaldati praktikandile.Too, muidugi läks nõu küsima ühelt lõuapoolikult,et kuidas raudbetooni tehakse. Vastus oli "Pane naelu sisse." See päev jäi saalung tegematta.

vihane
Kasutaja
# Postitatud: 29.08.2007 13:50
Vasta 


Soomes käis ehitus ja pööningu põranda katmine, omanik suur paks mees tahtis vaatama tulla, et mida poisid teevad seal üleval, all aga istus vanamutt ja vaatas telekat. Mees tuli trepist üles ja astus kahe tala vahele ja kukkus läbi põranda poole kerga, nii, et jalad paistsid all olevast laest läbi, vanamutt kisas "VOI VITTU"

vihane
Kasutaja
# Postitatud: 29.08.2007 13:52
Vasta 


hea nali on see, et töödejuhataja ehitusel on kummipoksist tulnud ja ei tea mis asi on sidumistraat AHAHAAAAAAAA

Lõuapoolik
# Postitatud: 18.03.2008 11:30
Vasta 


Kõik Suured ehitajad.
Kord siis ka akadeemikust linnu-uurija tahtma maja ehitada,
aeg käes betoonivalu jaoks. Akadeemik kiidab, et eks tellin betooni ära ja kui aega on, no nii homme/ülehomme hakkan valama

JULKJÜRI
# Postitatud: 18.04.2008 20:07
Vasta 


OLNUD KROONI ALGUL TALLINNAS UUSRIKASTEL VAJA TREPPI PAIGALDADA JA OMANIK TULD JA VAADAND TREPPI JA ÖELD ET EI SEE TRPP EI LÄHE KOHE MITTE KUNA EI MINEVAT MUU MÖÖBLIGA KOKKU,MUU OLI VANAST ÜRASKITE ÄRANÄRITUD PUIDUST TEHTUD,VÄGA VIIMASE PEAL ANTTIK,TREPIMEISTER EI OLNUD KA SUU PEALE KUKKUNUD JA ÜTLES:HOMME TULEB BRIGAAD HAMBAPUURIDEGA JA TEEVAD TREPI SAMASUGUSEKS,SELLEGA OLNUD OMANIK VÄGGA RAHHUL JA TEIND OMA TOIMETUSI EDASI.

maaler2007
# Postitatud: 21.08.2009 14:15
Vasta 


mul söitis ylemus täis peaga audi sodiks

Sinu vastus
Paks kiri  Kursiivkiri  Allajoonitud kiri  Pildilink  URL link 

» Kasutaja  » Parool 
Sa võid postitada anonüümselt, sisestades lihtsalt hüüdnime ilma paroolita – kui seda nime ei kasuta mõni teine foorumi liige – või siis jäta mõlemad väljad tühjaks.
 
Foorum kasutab miniBB™ ©2001-2006