·Ehitusfoorumide nimekiri · Vasta · Statistika · Registreerimine · Otsing · ·
Ehitusfoorum / Uus maja / Aknad "higistavad", kelle käest saab abi?
Autor Tekst
Anonüümne
# Postitatud: 27.12.2005 11:15
Vasta 


Probleem järgmine. Ostsin sel aastal valmis ehitatud paarismaja boksi. Talve tulekuga on hakanud puitalumiinium Glaskeki aknad väga tugevalt higistama ja seda igas toas. Aknaääred on vesised ja vesi tilgub juba aknalauale. Tubadesse on paigaldatud Fresh klapid, mis on avatud maksimaalselt. Kurtsin probleemi ehitajale. Temas vastas, et tal kodus ka aknad higistavad ja see ongi normaalne, Mina pole sellega nõus. See pole normaalne, kui pean iga päev aknaid rätikuga kuivatama, vastasel korral, kui garantii 2 a pärast läbi, hakkavad aknaraamid ju mädanema, hallitama vms??? Küsisin abi Glaskekist. Nemad vastavad, et viga on ventilatsioonis. Ehitaja väidab, et ventilatsioon on olemas, viga on võibolla akendes. Glaskek ütleb, et kui see porbleem oleks ühes toas, siis võib viga olla aknas, aga kui igas toas, siis ventilatsioonis. Lõputu ring ja lõppu ei tule, kuna keegi ei tunnista oma viga. Kelle poole pöörduda, nö kolmanda isiku poole, kelle arvamus loeks ja oleks üheselt tõlgendav ilma oma huvi arvestamata?
EI aita ka see, kui akna avan nö tuulutusreziimile. Ja kui on tuuline ilm, siis aknad ei higista.
Tahan, et mure saaks lahendatud, muidu venitab ehitaja garantiiaja lõpuni ja siis ütleb, et pole tema asi!

Anonüümne
# Postitatud: 30.12.2005 13:07
Vasta 


pakun välja et siseuksed on teil ilma vahedeta....ja majas ei ole ühtlast õhu liikumist.ventilatsioon võib olemas olla aga ta ei lase nii palju kas õhku välja või õhku tubadesse juurte et toimuks ühtlane tuulutus...
tõsi kui oleks ainult üx aken siis võib viga olla aknas..aga kuna tegemist on kõikide tubadega siis viga ventilatsioonis.
kuna märkisite et tuulise ilmaga on aknad kuivad siis järelikult .võib viga peituda õhu juurte voolus.
oleneb kuidas ventilatsioon on ehitatud..ja kus asub näiteks wc ja vannituba..kas ventilatsioon on välja veetud ühiselt või ikka eralid.
muidugi võib teil olla ka selline asi...mis on küll kurb aga pole ka imelik...
tegite ehitajaga tööd ja jätsite ehitajale maksmata...ja siis selline probleem...selliseid asju juhtub kui ehitajale midagi maksmata jääb et pärast ei ole tõmmet..kas ventilatsioonis või korstnas....või hakkab minngi nurk haisema:))
kui sedasi siis tasuge ehitajale töö ja kutsuge ta kohale...
võib seda asja muidugi uurida ja vaadata mix teil aknad higistavad aga tasuta ei tee tänapäeval keegi tööd?
kui on huvi siis
omamees.omamees@mail.ee

Anonüümne
# Postitatud: 06.01.2006 12:47
Vasta 


Kirjelduse järgi on viga ilmselt ventilatsioonis või pigem selle puudumises. Kuidas on korraldatud väljatõmme? Muidugi võib olla majas veel ehitusjärgset niiskust, kuid see peaks olema juba lahkunud.
Kui majas on ventilatsioon, siis peaks selle kohta olema kasvõi algeline projekt. Projekteerialt võiks siis ka algatuseks küsida, miks süsteem ei tööta.

Anonüümne
# Postitatud: 16.01.2006 10:30
Vasta 


Tere!

Teema on seoses talve saabumisega tuttav ja klientide poolt laekub pretensioon esmalt aknafirmale- see on inimlik, sest aknal on probleem kõige ilmekamalt nähtav. Siiski tuleb rõhutada, et aknad iseenesest ei põhjusta kondensi teket, vaid on projekteerimis/ehitusvigadele viitavad elemendid seinas. Te ju ei nõua autoklaaside vahetust, kui need higistavad, vaid lülitate ventilatsiooni kiiremini tööle ja lisate soojust- samad füüsika seadused kehtivad ka elamute puhul. Kuna aknad on seinaga võrreldes ca. 4 korda kehvema soojapidavusega, siis kastepunkti saavutamisel hakkabki jahedatele pindadele kondenseeruma ruumides sisalduv niiskus. Kui ruumis on 70% niiskust(seda taset oleme probleemsetes majades küllalt tihti mõõtnud!) ja õhutemperatuur 22 kraadi, siis kastepunkt on 16 kraadi- seega higistavad ka sellise maja seinte alaservad ja nurgad suure tõenäosusega. Kui ruumis on 30% niiskust ja 22 kraadi sooja, siis kastepunkti temperatuur langeb 4 kraadi peale ja igasugune higistamine kaob!
Kivimaja puhul võib kuluda kuni kaks kütteperioodi selleks, et ehitusaegne niiskus täielikult eralduks.
Kuna sajad pered siirduvad korteritest, mille hooldus põhines ühistu juhtimisel ja krt. omanikud lihtsalt maksid hooldustasu ja "nõudsid" paremat teenindamist, siis oma majas tuleb inimestel kõigi probleemidega ise rinda pista. Kahjuks puudub senini eramaja "kasutusjuhend"- ilmselt on aeg küps ka sellise materjali kokkupanemiseks!
Kui tekib küsimusi akende osas, siis võite meiega ka otse ühendust võtta!

Alar Sutt
505 2046
606 3255
alar.sutt@fenestra.ee
AS Fenestra

Anonüümne
# Postitatud: 14.02.2006 17:27
Vasta 


Soovitan veel tube tuulutada, vähemalt paar korda pöevas ja korralikult. Lükata kaardinad eest, aknad pärani lahti ja tuulutada niikaua, kui aken ei ole enam udune ( max 10 min)
See peaks ka väga hästi aitama.
Terv, Ene

Anonüümne
# Postitatud: 15.02.2006 09:00
Vasta 


Fresh ei ole mingi ventilatsioon, ventilatsioon tähendab seda, et õhk liigub- st. väljast värske õhk(soovitavalt soojendatud) sisse ja seest saastunud õhk välja. Tavaline viga selliste projektide juures ongi see, et tehakse paar auku seina ja asi korras, kuid samapalju kui õhku välja peaks minema, niipalju peaks seda ka juurde tulema.

Anonüümne
# Postitatud: 24.02.2006 13:25
Vasta 


kui teil on n.n. soome maja-kus kõik on keeratud kilesse siis ei maksa imestada ,et maja higistab [olen seliseid näinud] seal on veel selline garantii punkt kus sa ei tohi ka seina kontakti auku teha ,muidu garantii ei kehti,on ju lollus!
Ära kasuta üldse kilet,kasuta auru tõkke paberit või ära pane üldse midagi,lase majal hingata,kui sul on välisseinas 25-30 cm. soojustust siis pole peale tuuletõkke midagi muud vaja.

Anonüümne
# Postitatud: 03.06.2006 11:25
Vasta 


Pöördu ehitus järelvalve poole ja telli omale eksperdi hinnang, samas teavitades sellest nii ehitajat, kui ka akna firmat. Hea oleks, kui mõlema firma esindajad oleks kohal, kui toimub ehituse ekspertiis. Pärast saades vastuse ehitus eksperdilt saate otsustada, kelle viga oli või ei olnud. Muidugi ka see nüans, et olles ehitajale võlgu võib nii mõnigi luuk olla meelega kinni jäetud.
Edu probleemi lahendamisel.

Meenutades Lible sõnu Kiirele: "Koonerdamine pole kokkuhoid"

Anonüümne
# Postitatud: 05.06.2006 23:21
Vasta 


mina kui ventilatsioonisüsteemide ehitaja võin väita, et siin on ilmselgelt tegemist ventilatsiooniprobleemiga. Tuleks üle vaadata olemasolev süsteem ja vaadata mis seal on(kas mehhaaniline või loomulik) ja teha vigade parandus. Selliste probleemidega tuleks pöörduda siiski asjatundjate poole.

Jaanus
5052646

Anonüümne
# Postitatud: 06.06.2006 15:30
Vasta 


Kas keegi asjatundja võiks öelda, kui palju ligikaudu läheb maksma (summa suurusjärk kümnetes tuhandetes) korralik sundventilatsioonisüsteem (nii sisse- kui väljatõmme ja soojusvaheti) uude, ehitatavasse ühekorruselisse150 m2 eramusse. Koos eraldi väljatõmbega köögist. Pean silmas kogu maksumust, sh paigaldust (projekti koostamine v.a.).

Anonüümne
# Postitatud: 11.06.2006 00:12
Vasta 


Maja kiiresti valmisvisatud, betooni ja müüride niiskus veel sees?
kui aknad topeltraamidega ja higistab välimine klaas ,siis akende viga ...

Anonüümne
# Postitatud: 30.08.2006 12:54
Vasta 


Mul oli ka algul aken märg - maja kuivamine võtab lihtsalt aega. Probleem kadus ühe aastaga. Mingit erilist vendisüsteemi paigaldatud pole. Otseselt puudust ei tunne, kuid tulevikus on plaanis küll, sest tuulutamine jahutab talvel maja.

Coger
# Postitatud: 23.10.2006 10:01
Vasta 


Sama probleem, aga vanas renoveeritud puumajas, kuhu on ette pandud plastpakettaknad ning ohtralt kipsi aknapõskedesse. Kips niiske ilmaga hallitab otsast. Sellisel juhul ei saa ju tegemist olla uue maja ehitamisest tulenevalt ehitusmaterjalide kuivamisega vms? Ilmselt ikka vendi küsimus, ent kuidas oleks seda kõige targem lahendada? Ei hoia ju talvel 20 kraadise külmaga iga päev aknaid tund aega lahti... Korter üsna pisike, ca 40 ruutu ja kõik kolm akent märjad. Oskab keegi nõu anda?

Koristaja
# Postitatud: 26.10.2006 00:47
Vasta 


ohtralt kipsi aknapõskedesse. Kips niiske ilmaga hallitab otsast. Sellisel juhul ei saa ju tegemist olla uue maja ehitamisest tulenevalt ehitusmaterjalide kuivamisega vms?aknapõskede kaudu läheb soojus majast välja, seal mingi soojustuse viga, seepärast niiskus kondenseerub sinna ...
mina kisuks aknapõsed lahti ja kataks niipalju kui ruumi vahtplasti ja kipsplaadiga, ennem kui vammid ja kopitused toas ...

Anonüümne
# Postitatud: 31.10.2006 13:41
Vasta 


juttu palju, aga ei midagi konkreetset-- kui vanad aknad. kas peab tihendama välimised või sisemised? vanasti vist toppiti ikka vist sisemise akna vahed? vana maja. vanad korralikud aknad.

Rectalia
Kasutaja
# Postitatud: 20.01.2007 21:07
Vasta 


Viga selgelt ventilatsioonis kuna maja on tõenäoliselt nagu kasvuhoone ja vajab väga head ventilatsiooni.

Anonüümne
# Postitatud: 25.02.2007 21:52
Vasta 


Miks aknanurgad hallitavad ja aknanurgad lähevad mustaks?Milles viga võib olla?

Jants
# Postitatud: 23.09.2007 13:35
Vasta 


Kõik algab ehitajast ja niiskusest mis on majas sees. Kui aknad higistavad eluruumides kus pole tegemist veega (nt. köök ja vannituba) ei tohiks aknad higistada, järelikul on aknad halvasti paigaldatud nind vuugid kehvasti tihendatud. Töötan ise selles valdkonnas ning olen sellise probleemiga hästi kursis.

mure
# Postitatud: 21.01.2008 00:30
Vasta 


Mure suur.Elan viimasel korrusel paneelmajas.Ostetud sai suvel,siis probleemi polnud,nüüd akende poolsed seinad-laed nurgad hallitavad,aknad on seest niisked.Ees on pakett aknad.Ostsin õliradiaatori sest korteris sooja max 20 kraadi,tavaliselt 19kraadi.nüüd on oas 22-23 kraadi aga niiskus pole kuhugi kadunud.Ei mäletagi millal viimati lilli kastsin:-).Olen proovinud seda hallitust maha pesta aga ega taha hästi tulla ka ja mõne aja pärast tuleb uuesti tagasi.huvitav kui soojapuhuri sinna hallituskohale suunata kas see aitab midagi,uuesti värvida pole ka vist mõtet.Või on mingi aine mis pannakse värvi alla et hoiaks seda hallitust ära???Või äkki aitab ühistu selle jama korda ajada?Kui on korter kindlustatud kas see kehtib ka sellistel puhkudel nagu hallitus?

millenium
# Postitatud: 22.02.2009 08:21
Vasta 


Anonüümne
küsige abi makroflexist nemad pakuvad uue tootega just akendele lahenduse

millenium
# Postitatud: 22.02.2009 08:24
Vasta 


hallituse kohta saate abi mycology.ee nemad teavad kõike,hallitusest ja majavammi kohta

Robi
# Postitatud: 27.02.2009 15:34
Vasta 


Saksa tüüpi aken jääbki Eestis tilkuma,fenestra mees teab seda küll.Tuleb kasutada maatõugu akent nagu soome tüüpi.

jersteel
Kasutaja
# Postitatud: 07.04.2009 21:41
Vasta 


Ka saaks aidata, kui puhastata ventilatsiooni kanalid majas. Aga ikka on vaja hallitus eemaldada, mis on tavaline probleem plastikuid aknadega. Küsi kontsultatsioon JERSTEEL OÜ

KKALESY AKEN
# Postitatud: 17.03.2010 16:55
Vasta 


Akende probleemiga siin tegu kindlasti ei ole nagu juba Alar Fenestrast põhjalikult selgitas.

[url=http//:www.kalesy.ee/kondensatsioon-akendel.h tm]Kondensaadist akendel võiksid lugeda lähemalt järgmist artiklit.[/url]

Kaheraamse akna soojapidavus ei ole parem, kuid miks kohtame selle aknatüübi korral seda probleemi harvem loe siit.

Soovitusi aknaostjale loe siit.

Kalesy on oma kodulehele lisanud palju informatsiooni seoses akendega ning leiate selle www.kalesy.ee - ARTIKLID kui ka ARHITEKTILE jne alt.

Õigeid valikuid
Eerik Kirs
KALESY AKNATEHAS
www.kalesy.ee

KKALESY AKEN
# Postitatud: 17.03.2010 16:58
Vasta 


Akende probleemiga siin tegu kindlasti ei ole nagu juba Alar Fenestrast põhjalikult selgitas.

Kondensaadist akendel võiksid lugeda lähemalt järgmist artiklit.

Kaheraamse akna soojapidavus ei ole parem, kuid miks kohtame selle aknatüübi korral seda probleemi harvem loe siit..

Soovitusi aknaostjale loe siit.

Kalesy on oma kodulehele lisanud palju informatsiooni seoses akendega ning leiate selle www.kalesy.ee - ARTIKLID kui ka ARHITEKTILE jne alt.

Õigeid valikuid
Eerik Kirs
KALESY AKNATEHAS
www.kalesy.ee

aknahigi
# Postitatud: 21.02.2019 12:23
Vasta 


Tõstatan teemat. Eelmised 3 aastat aknad ei higistanud, see aasta higistavad. Elan kortermajas Tallinna kesklinnas. Suvel tehti fassaaditöid, kas see tõesti piirab maja hingamist? Ma ei taha küll uskuda, aga midagi muud minu teada korteris muutunud ei ole.

Sinu vastus
Paks kiri  Kursiivkiri  Allajoonitud kiri  Pildilink  URL link 

» Kasutaja  » Parool 
Sa võid postitada anonüümselt, sisestades lihtsalt hüüdnime ilma paroolita – kui seda nime ei kasuta mõni teine foorumi liige – või siis jäta mõlemad väljad tühjaks.
 
Foorum kasutab miniBB™ ©2001-2006