·Ehitusfoorumide nimekiri · Vasta · Statistika · Registreerimine · Otsing · ·
Ehitusfoorum / Vana maja / Vana palkmaja soojustamine
Autor Tekst
miniehitaja
Kasutaja
# Postitatud: 23.03.2008 15:43
Vasta 


Tere! Oman vana maja,e-a 1935.Maja on palkmaja, rõhtpalkseinad seinapaksusega 15cm, kaetud voodrilauaga,sellele on peale ehitatud õhuvahega tep.plaatsein, 7,5cm pealt krohvitud, kuid maja on külm.Olen mõelnud maja soojustada, kuni palkideni paljaks, kivivill koos tuuletõkkega ja peale mineriit plaat.Minu küsimuseks oleks kui paks peaks olema kivivilla kiht välisseinas, kas see on üldse hea mõte ja kas kellelgi on sellist kogemust mida võiks jagada. Ootan meelsasti Teie arvamusi!

Andrus
# Postitatud: 06.04.2008 22:47
Vasta 


Tere. TEP plaat tuleb kindlasti maha võtta. Imab niiskust, põhjustab mädanikku ja hoiab talvel maja külma. Kui palgivahed saab tihedaks, ei pruugi palkmaja täiendavalt soojustada. Välisvooder peab kaitsma palki vee eest ja aitama ventileerida. Samas, kui ajad vana seina 5x5 reikadega sirgeks tekivad kõvera seina tõttu rumalad tühimikud, mida võiks ikkagi täita. Endal panin villa nii palju kui mahtus ja katsin tuuletõkke plaadi ja laudvoodriga. Kui maja on külm siis ei pruugi see tulla seintest. Põrand ja laed on palju olulisemad soojustada. Jõudu!

kirvesmiesi
# Postitatud: 16.10.2011 11:41
Vasta 


TEP plaat ei tee midagi halba. Tuulutub väga hästi ja hoiab palgi seetõttu kuiva. Ainult sooja ei anna mitte üks raas.
Palkmajale loomulikem soojustus oleks tselluvill. Kui palju ja kuidas on iga maja puhul vaja seinte järgi üle vaadata. Välisviimistluseks palkmajale loomulikult laudis. tava.maja@hot.ee

Sinu vastus
Paks kiri  Kursiivkiri  Allajoonitud kiri  Pildilink  URL link 

» Kasutaja  » Parool 
Sa võid postitada anonüümselt, sisestades lihtsalt hüüdnime ilma paroolita – kui seda nime ei kasuta mõni teine foorumi liige – või siis jäta mõlemad väljad tühjaks.
 
Foorum kasutab miniBB™ ©2001-2006