·Ehitusfoorumide nimekiri · Vasta · Statistika · Registreerimine · Otsing · ·
Ehitusfoorum / Vana maja / Palkmaja tihendamine.
Autor Tekst
Tarmo Eerme
Kasutaja
# Postitatud: 23.03.2009 09:10
Vasta 


Tere

Soovin tihendada 1926.a ehitatud palkmaja, algselt on palkide vahed täidetud samblaga, millist sammalt vanasti kasutati (kuidas töödeldi) ja kuidas saada nii et edaspidi sammal ei pudeneks.

Hrq
Kasutaja
# Postitatud: 23.03.2009 13:11
Vasta 


kui soovid võin ära teha omal just tegin

Tarmo Eerme
Kasutaja
# Postitatud: 23.03.2009 14:50
Vasta 


Teha saaaks ma ise ka kuid oleks vaja teada mis hea lahenduse välja mõtlesid?

mudlover
Kasutaja
# Postitatud: 22.04.2009 12:14
Vasta 


Tere Tarmo

Kõige lihtsam ning eetilisem viis vanu palke tihendada on kasutades takku. Enamus linnas olevaid vanu maju on tihendatud antud viisil. Aga kui soov ikkagi algupäraseid võtteid kasutada, siis kas konsulteeri Vabaõhu muuseumiga või mine rappa ning korja sammalt ning kuivata see ahju peal ära ja topi seina :)

Tervitades,
See kellele sa lubasid ühe nimelise toa, tiigi äärses rehielamus:)

mats
Kasutaja
# Postitatud: 25.05.2009 12:13
Vasta 


Tere, palkmaja tihendamiseks on mitu viisi. Eelpool kirjeldatud meetoditele on nüüd Eestis saadaval väheke moodsam materjal. Akrüülvaha, mis "elab" koos palkidega, samas tuule ja niiskusekindel. Minu teada müüb seda Eestis Palkmaja Keskus. www.palkmajakeskus.ee

Norrast
# Postitatud: 28.05.2009 11:31
Vasta 


Ehitan Norras palkmaju ja mitu meie maja on selle vahaga üle tehtud. Siin on see päris populaarne. See on sama asi, mis eesti kodulehel - Perma-Chink, ameeriklaste toode

jaska
# Postitatud: 16.12.2009 08:22
Vasta 


Mul sama mure nagu Tarmol. Olen käinud läbi foorumeid siin ja mujal, samuti piiri taga. Olen leidnud, et see Perma-Chink on eriti populaarne Kanadas ja Ameerikas. Eestis müüakse seda ka juba mõnda aega. Kas kellelgi siin kirjutajatest on ka isiklikku kokkupuudet selle tihendusvahaga, olgu see siis Perma-Chink või Energy Seal. Olen aru saanud, et need mõlemad täidavad sama otstarvet.
Nende esimeste karmide külmadega on saanud selgeks, et minu maja puhul on see teema vägagi aktuaalne, kuid ikkagi tahaks teiste arvamusi ka kuulda.

kaunist jõuluootust

poska
# Postitatud: 17.12.2009 09:04
Vasta 


Kogemusi on mul nii palju, et minu 126m² maja on tihendatud väljast Perma-Chink ´iga ja hetkel käib tihendamine seest Energy-Seal ´iga. Väljast sai tehtud suvel, nii, et küttekulude kokkuhoidu saan arvutada alles kevadel, kuigi sisetunne ütleb, et kokkuhoid tuleb kindlasti üle poole võrreldes eelmise talvega. Kui eelmisel talvel olid palgid täiesti külmad ja majas oli selline nõrk tuule tõmbe tunne siis nüüd on palgid soojad. Võimalik, et oleks piisand ainult väljastpoolt tihendamisest ja nii me algul plaanisimegi, kuid kui sai väljast valmis siis sisemised praod ja pragudest välja turritav takk tundus nii rõvedana, et otsustasime sama teha ka seest. Kui enne olin oma majas veidi pettunud, siis nüüd tegin oma majale ja perele (eriti oma naisele, kes on paras külmavares) jõulukingi. Eks iga maja on erinev ja ei taha reklaami teha ega oska sulle soovitada, kuid need on minu kogemused ja seda vägagi positiivsed.
Jõulusid sullegi ja teistele ka ...

Peep
# Postitatud: 07.01.2010 09:41
Vasta 


Ennist siin Poska kirjutas - ei taha reklaami teha - Mina küll tahan. Miks ma ei peaks tahtma ... eelmisel talvel (kuigi ei olnud külm talv) olid mu palkmaja seinad ja nurgad täis riputatud vatitekke ja kõiksugu räbalaid, et tuult ja külma kinni peaksid. Kirusin ja needsin oma ehitajat maapõhja, lohutas ainult see, et on teisigi palkmaja omanikke, kellel tuul palkide vahelt läbi puhub ja hea ilmaga võib isegi tähti taevas läbi pragude vaadelda(mul küll nii hull asi ei olnud). Suvel hea sõber, kes teadis mu kannatustest, oli leidnud Ameerika või Kanada saitilt, et sihuke vahend olemas nagu Perma-Chink. Ei oodand kaua, otsisin Eesti müüja üles ja tellisin maja jagu. Alguses hakkasin ise tegema, sellest ei tuld suurt midagi välja, aega ka pold, kutsusin oskajad mehed sealt samast kohale ja nii tehtud saigi. Julgen teha reklaami Perma-Chink tootele, sest minu tuulemajast on saanud elumaja. Vaata ise www.permachink.ee

viki
# Postitatud: 21.01.2011 18:56
Vasta 


Väga hea info Peebu poolt, selline võimalus annab paljudele uue lähenemise võimaluse nii vanadele kui uuematele palkehitistele! Aga otse aadress oleks www.palkmajakeskus.ee. see asub Põltsamaa vallas.

kirvesmiesi
# Postitatud: 16.10.2011 11:49
Vasta 


1926.a ehitatud palkmaja tihendatakse loomulikult takuga.
permachink on ka hea aga majal majal kaob algupära.
õigete töövõtetega soojustamisel saab takuga sama tulemuse.
tava.maja@hot.ee

reelika05
# Postitatud: 10.12.2011 23:35
Vasta 


Ütlen ausalt, minul samuti palkmaja....ehitatud kuskil 2,5-3 aasta eest ja pole sellist probleemi olnud nagu teil siin, et tuul puhub palkide vahelt läbi. Mul ümarpalgist käsitöö palkmaja.

Erli
# Postitatud: 06.10.2014 17:38
Vasta 


Kas keegi oskab anda nõu,kuidas dekoreerida palgivahesid pärast seda,kui takuga on vahed ära soojustatud?Ma mõtlen siinkohal just seda,et olen näinud,kus on pandud takule peale köit,et natuke paremat silmailu ,kui et takk sealt vastu vaatab ja kui aus olla,siis hakkaksid ka lapsed seda takku sealt vahelt vähehaaval välja kakkuma:D
Seega,mida panna dekoratiivset vahedele peale veel peale köie???
Tänud ette:)

Sinu vastus
Paks kiri  Kursiivkiri  Allajoonitud kiri  Pildilink  URL link 

» Kasutaja  » Parool 
Sa võid postitada anonüümselt, sisestades lihtsalt hüüdnime ilma paroolita – kui seda nime ei kasuta mõni teine foorumi liige – või siis jäta mõlemad väljad tühjaks.
 
Foorum kasutab miniBB™ ©2001-2006