·Ehitusfoorumide nimekiri · Vasta · Statistika · Registreerimine · Otsing · ·
Ehitusfoorum / Vana maja / vana maja soojustamine seest
Autor Tekst
Anonüümne
# Postitatud: 18.05.2006 16:39
Vasta 


Tervitused kõigile ehitushuvilistele! Küsimus suurele ringile on selline, et olemas on maja, mis ehitatud aastatel 55-60, kuhugi sinnakanti. Tegemist on kivimajaga, s.t kahe silikaadi kihi vahel mingi soojustusmaterjal ja välisseinas krohv. Siseseinas tapeet. Päris täpset seina konstruktsiooni ei tea aga ma usun, et kes tuttavad selle ajastu majade konstruktsioonidega siis peaksid need kõik analoogsed olema. Soov oleks uued aknad paigaldada ja seest ära soojustada, kas kellegil on head nõu anda kuidas õige oleks teha seda. Ise mõtlen, et kas see on piisav kui paigaldan kipsi karkassi otse praegustele siseseintele, topin 50-se villa vahele ja siis kips peale. Samuti läbi seina mõned tuulutusrestid ja siis kööki ja vannituppa ventikad lakke...aga ma ei ole ehitusmees, nii et hüva nõu asjutundjatelt on igati teretulnud.

Anonüümne
# Postitatud: 04.09.2006 22:30
Vasta 


Kui tegu eramajaga siis tasuks kaaluda väljastpoolt soojustamist, kui korteriga nagu minul siis tegin sama valemiga nagu sina planeerid.Paksem soojustuskiht pole teadjate arvates soovitatav kuna 0 kraadi punkt(talvel) nihkub sellevõrra siseseinale lähemale s.t. olemasolevast soojustuskihist.Muidugi tuleks igale juhtumile läheneda individuaalselt s.t. minu puhul oli probleemiks nõukaaegne üleperse tegemine ehk villa asemel šlaki kasutamine silikaat müüri vahel.

Anonüümne
# Postitatud: 02.01.2007 17:19
Vasta 


arvan,et palju sõltub ka olemasolevast välisviimistlusest.
mul endal nt superkvaliteetse terrasiitkrohviga vanem maja, millel soojustus ära vajunud. oma maja ma küll miski penoga väljaspoolt üle lüüa eil ubaks, kaitseks maja viimase hingetõmbeni ;-P
mõistlikum ikka uus soojustus ülalt sisse lasta: kasvõi uus saepuru või mõni tänapäevasem puistevill.
need,kes ainult väljastpoolt soojustamistsoovitavad, vist pole kunagi vanemat maja omanud.

vot
# Postitatud: 10.07.2007 23:48
Vasta 


saepuru kindlalt mitte kasutada, see ei hoia üldse sooja.

Erkenso
# Postitatud: 12.07.2007 09:23
Vasta 


Kiviseintega eramu seest soojustamine on maja hävitamise esimene etapp. Ehitusfüüsikaline tõde on järgnev - kui soojustad seest ei pääse soe enam kivi soojendama. Kogu kivikonstruktsioon jahtub talvel maha. Kui kivimassi temperatuur langeb alla 10 kraadi siis hakkab maja sisene niiskus kondenseeruma just sinna uue soojustuse taha. Paari aasta pärast on selle villa taga hallituse matt. Soojusta kivimaja ikka väljast. Ja penoplastile eelista kivivilla plaate. Samas on võimalik ka seina vahe täitmine puhurvillaga aga selleks peab juba eraldi spetsjalistidega asja arutama.

KassArtur
# Postitatud: 02.01.2008 17:51
Vasta 


Erkenso-l põhimõtteliselt jutt õige. Probleemi tekitajaks ei ole temperatuur, olgu see siis kõrge või madal. Vaid temperatuuride erinevused, kui temp. ühes punktis järsult langeb, tekib kondents, vaata külmaveetoru soojas keskkonnas.
Ma ei viitsi pikalt jahuda. Põhimõtteliselt on nii: kivimaja seest poolt soojustades võid suure tõenäosusega vägagi ämbrisse astuda, väljst soojustades, penoga või mitte penoga, oluline on vaid õige paigaldus, sa kindlasti mööda ei pane, kogu lugu.

Egert
Kasutaja
# Postitatud: 28.12.2008 12:51
Vasta 


Selge! Kuid mis teha siis, kui ei ole võimalik väljast seda maja/korterit soojustada, kuna majas elab palju vanemaid inimesi, kel ei ole võimalik lihtsalt selle eest raha välja käia. Kuid endal oleks siiski soov oma kodu välisseinad soojustada. maja siis samuti ehitatud 55- 57. aastal ning silikaattellis passib mulle juba vastu.
Kas siiski oleks see võimalik, kui jätaksin villa ning tellise vahele tuulutusvahemis ei laseks sel niiskusel sinna seinavahele koguneda? Või jääb sellest tõesti väheseks?
Oleksin hea nõu eest väga tänulik.

fffff
# Postitatud: 01.02.2009 22:40
Vasta 


Kui villa ja seina vahele vahemik jääb, siis pole vabsjee tolku sest soojustusest. Tee korralik aurutõke villa peale ja on kindlam tunne. Muidugi riskantne see värk on. Üle 5 cm ei tasuks kindlasti panna soojustust. Aurutõkkpaber/kile korralikult ja teibitud ühendustega kipsi ja villa vahele ning probleemi pole. Samas peab seda tööd väga hoolikalt tegema !!!

TiitS
# Postitatud: 13.06.2010 20:59
Vasta 


Tere!

Mul on plaanis maja väljaspoolt ära soojustada. Tegemist on 60ndatel silikaattelisest ehitatud majaga.
Nüüd on tekkinud mul küsimus, kas soojustada penoga või kivivillaga. Tuttavad laidavd nii üht kui teist. Millist materjali siis on kõige õigem kasutada?

Imre
# Postitatud: 09.03.2011 21:20
Vasta 


soovitan kasutada kivivilla.
se hingab piisaval määral et kevadine ja sügisene niiskus ei jääks kuskile ussitama

külaline
# Postitatud: 10.03.2011 00:02
Vasta 


vaata kuupäeva ka, millal teema on algatatud

ipa
# Postitatud: 02.01.2013 17:15
Vasta 


Tere. Oleks sama plaan, et tegemist palkmajaga ja väljast 10cm villa kas tasuks ka sisse villa panna, sest seinad kõverad ja muidu jääks sinna tühjus vahele.Kas keegi oskaks nõu anda

meer
# Postitatud: 13.01.2013 23:38
Vasta 


Tere olen sama probleemi ees .Palkmaja u 100 aastat vana .Soojustamine seest poolt ??. Tapeet seinas . Mõni teadam annab mõelava ning soodsa lahenduse ?

majaehitus
Kasutaja
# Postitatud: 23.01.2013 09:34
Vasta 


Tere

Helistage: 5344 6258, professionaalne nõu, soovi korral kohapeal ülevaatus ja sobivusel ka õige teostus.
AC Ehitus OÜ www.acehitus.ee
maja renoveerimine

üks soovitus
# Postitatud: 03.02.2013 15:21
Vasta 


Kivimaja saab edukalt ka seestpoolt soojustada aga lihtsalt tuleb õigeid materjale kasutada.

Võta tapeet jm. kuni kivini maha ja siis pahtelliimiga kleebid SPU plaadid seina. Ka plaatite otsad kleebid kokku.

http://www.baumax.ee/et/Ehitusmaterjalid-ja-ehitus kaubad/p/209/1338/spu-plaadid/spu-anselmi-kipsplaa tsoojustus/

Kuna see on hermeetiline (sellega soojustatakse ka saunasid) ja otse seina küljes kinni, siis ei teki selle taha ka kontentsvett.
Lisaks on see 2 korda effektiivsem soojustusmaterjal kui kivivill.

Kuna antud plaadil (lingil) on ka kipsplaat peal, siis elektrijuhtmed saad kipsplaadi sisse viia aga pistikud pead sellised panema, mis ei ole seina ehk soojustuse sees vaid seina peal.

Ainus miinus SPU plaatide puhul on see, et see metsikult kallis kui võrrelda kivivillaga.

Kivivillaga ei soovita mitte mingil juhul seest poolt soojustada.

Liilia
# Postitatud: 03.12.2014 13:49
Vasta 


Tere.
Sama küsimus - silikaatmaja, kolm välisseina. Küsimus tekkiski sellest, et "Kodutunde " saates ju soojustatakse ka silikaatmaju seestpoolt - et vatt, kips jne. Ja sarnane remont tehti ka minu all olevas korteris samuti vatt ja kips nii seina, lakke kui põrandale (põrandale muidugi mingi plaat vati peale mitte kips), millest ma nagunii kardan hallituse jõudmist oma korterisse.
Mis mind sellise alumise korteri soojustuse korral ees võib oodata ja millega saan selle vastu oma korterit kaitsta.
Tänud, kui keegi soovitab miskit mõistlikku.
e-aadress: unnie@hot.ee

sass1
# Postitatud: 27.11.2016 18:11
Vasta 


Tere,

Olemas on Narva plokkidest maja, soojustatud väljast 100 mm. penoga.
Seest poolt on praegu puitkarkassil laudis, mis võtab ruumi umbes 100 mm
Plaan demonteerida puidust laudis ja täita 100 mm. vahemik kivi/ploki materjaliga.
Niipalju kui ise tean, peab kivimaja puhul seest poolt olev materjal suurema tihedusega, kui järgmine väljapoole minev kiht teisest materjalist.

Mis tihedus on Narva plokil ja kas on üldse mõtet laduda need 100 mm. vahemiku kinni?

Sinu vastus
Paks kiri  Kursiivkiri  Allajoonitud kiri  Pildilink  URL link 

» Kasutaja  » Parool 
Sa võid postitada anonüümselt, sisestades lihtsalt hüüdnime ilma paroolita – kui seda nime ei kasuta mõni teine foorumi liige – või siis jäta mõlemad väljad tühjaks.
 
Foorum kasutab miniBB™ ©2001-2006