·Ehitusfoorumide nimekiri · Vasta · Statistika · Registreerimine · Otsing · ·
Ehitusfoorum / Korteri remont / Korteri renoveerimine. Tallinnas
Autor Tekst
Arbo
# Postitatud: 28.03.2009 17:25
Vasta 


Korteri renoveerimistööd (ootame pakkumist tervikule, kuid oodatud on ka pakkumised erinevatele tööetappidele)
Tööde teostamise aeg 2009 aprill - juuli lõpp.

Tegemist 1932 ehitatud kortermajaga. Majal 70 cm kivist välisseinad, 40 cm kandvad vaheseinad ning 10-20 cm mittekandvad kergvaheseinad. Puidust vahelaed. Korter asub esimesel korrusel. Kogupind 76,1 ruutmeetrit, millest elamispinda 56,5 ruutmeetrit. 4 tuba, millest üks väga väike 7,1 ruutmeetrit (pindala koos sisseehitatud kappidega), läheb ümberehitamisele vannitoaks ja tualetiks. Senisest vannitoast, tualetist, koridorist ja köögist saab ümberehitamisel köök-söögituba.

Tehtavate tööde loetelu:

1) Põrandate lihvimine ja lakkimine.
3 tuba ja esik. 15,2+19+16,5+3,1=53,8 ruutmeetrit. Materjal - algupärane tammeparkett. Mõned sügavamad kohad tuleks käsitsi lihvides järele aidata. Puhastada ja lakkida olemasolevad liistud.

2) Lammutustööd. Uued avaused kandvatesse vaheseintesse.
Olemasoleva tualeti ja vannitoa lammutus. 1,2+3,1=4,3 ruutmeetrit. Sein kõrgusega 3 m, materjal - puitraamidega kergvahesein. Soovitavalt kasutada osa puitmaterjali hilisemate vahseinte ehitamiseks. Säilitada uksed ja nende raamid uude kohta paigutamiseks.
Kaks uut ukseava 76x205 cm, kandvasse (40 cm) vaheseina. Üks ukseava on uuele tualetile ning teine ühendamaks kõrvalkorteriga, mis ei vaja renooverimist. Vajalik tugevusarvutused ja projekt kinnitamiseks vastavates ametkondades.

3) Uus põrand.
Uue põranda ehitamine lammutatava tualeti ja vannitoa ning köögi ja neid kolme ühendava koridori pinnale. 1,2+3,1+8,0+3,1=15,4 ruutmeetrit. Põrandatalad puidust, ca 30 cm kõrged. Talade vahed ilma täitematerjalideta. Väga sobiv järgnevateks torutöödeks.
Uus põrandakattematerjal - tammelaudis.

4) Köök-söögituba.
Tekkinud 15,4 ruutmeetrit suuruse köök-söögitoa ettevalmistamine köögimööbli paigutamiseks. Köögimööbel ja tehnika on tellija poolt, kuid ehitajalt soovime vajalike kommunikatsioonide väljaehitamist. Köögitehnikast nõudepesumasin, gaasi- ja elektripliit, külmkapp. Torud kraanile ja äravool. Liitumispunktid olemasolevas kohas. Soovitavalt tagsilöögiklapp äravoolule (et takistada püstaku ummistuse korral köögi uputamist).

5) Gaasitööd.
Ühendus korterisse olemas. Vajalik uus gaasimõõdik ja toru vedamine (seinasse süvistatult) ca 6,5 meetri pikkuselt, uue küttekehani (soe vesi) ja gaasipliidini, mis asetseksid lähestikku.

6) Vannituba ja tualett.
Uute, kõrvuti, kuid eraldi sissepääsudega tualeti ja vannitoa ehitus olemasoleva sisseehitatud kappidega töötoa (7,1 ruutmeetrit) asemele. Äravooluga liitumise punkt ca 5m, endise, lammutatava tualeti kohalt. Korteri all asetseb köetav kelder ning torusid on võimalik vedada ka üle keldri lae. Liitumispunkti ja uue vannitoa-tualeti vahel 50 cm paksusega kandev vahesein, millesse ilmselt (kui vedada torusid keldrist) vaja teha äravoolutoru jaoks avaus. Võimalik vedada torusid ka põranda alt, sest talade kõrgus ca 30 cm. Ventilatsioonishaht seinas olemas, kuid vaja ilmselt ümberehitus.

Pind jaguneb kaheks:
a) Tualett (1,65) ja selle taga asetsev panipaik (1), milles paiknevad fassaadiga vannitoa poole asetsevad, üksteise peal asetsevad pesumasin ja kuivati. Neile vajalik kerge heliisolatsioon. Tualetis väike kraanikauss (35x35 cm), mis sisse ehitatud samasse pinnasse, milles asetseb tualeti veepaak. Tualeti osa katta 2,5 m kõrguseni kahhelkiviga. Seinad 5,65+3,65+1,51=10,8 ruutmeetrit. Uksena kasutada eelmise tualeti ust.
b) Vannituba (4,25), milles sisse ehitatav dushinurgaga vann (90x170 cm), kraanikauss (47,5x80cm) millel kaks eraldi kraani. Kogu sanitaartehnika on tellija poolt. Seinad katta kahhelkiviga 2,5 m kõrguselt. Ruumis aken laiusega 77 cm. Vannitoale kahhelkivist põrandasse põrandaküte. Üks sisseehitatud aste vanni ees. Sisseehitatud riiulid, 80x15 cm, 4tk vanni peatsis. Peegel ja sisseehitatud kapp kraanikausi kohal.
Praegusel ruumil vaid ukseava, kuid uks puudub. Mõõtudelt sobib lammutatava vannitoa uks koos raamidega.

7) Torutööd.
Tööde kirjeldus sisaldub punktides 4 ja 6.

8) Elektritööd.
Vahetada kogu korteri elektrisüsteem. Lülitid viia tänapäevastele kõrgustele, pistikud seina allserva. Kõik uued juhtmed süvistada. Vanad lülitid säilitada. Olemasolev elektrisüsteem on seinte seed torudes, mida võiks kasutada laearmatuuridesse juhtmete viimiseks. Vajalik uus elektrikilp ja mõõdik. Mitmed valgustite lülitid peavad olema erinevatest kohtadest lülitatavad.
Maja üldine elektrisüsteem on amortiseerunud. Nõuetekohane liitumine uue süsteemiga peakilbist on tegemata.

9) Värvimine, krohvimine ja pahteldamine.
Seinad üldiselt heas olukorras. Silendamist ei vaja. Vaja katta elektritöödest jäävad augud ning mõned üksikud iluvead siit-sealt. Rohkem krohvimist uue köök-söögitoa lammutatud vannitoa ja tualetipoolses seinas.Seinad värvida kogu korteri ulatuses lihtsalt valgeks, mis peaks olema krunditud aluspinnaks tellija enda poolt teostatavale hilisemale värvimisele.
Lagedes (liivakrohv) mõned praod, kuid üldiselt lihtsalt vaja mati vesiemulsiooniga valgeks värvida. Lagede servad on ümarad ning seda peaks arvestama ka lammutustööde teostamise kohtadel. Lammutatud seinte ja lagede kokkupuutekohtades võib suuremate aukude lappimiseks kasutada kipsplaati.

10) Akende ja vaheuste renoveerimine.
Aknad 7 tk - 160x180, 220x180 (kaks akent koos rõduuksega), 150x180, 65x180, 65x180, 100x180, 65x180. Vahetada klaasid, kittida (liistu ei tohi kasutada), puhastada raamid ja uuesti värvida. Tööd soovitavalt teostada kihthaaval - viia renoveerimisse välimine kiht, siis sisemine ja vahepeal puhastada ja värvida ka lengid.
Vaheuksed on väga heas olukorras ning vajavad vaid uut värvikatet.


PS
Mürarikkaid töid ei ole võimalik teostada nädalavetustel ja õhtuti.
Kui töö pakkumise hinna ja lõpliku teostuse hinna vahe on üle 10% siis kannab lisakulutused töö teostaja.

estmer
Kasutaja
# Postitatud: 28.03.2009 19:16
Vasta 


Kas ja millal oleks võimalik objektiga tutvuda, et teha konkreetne pakkumine, ei oleks mingit 10 % jagelemist, hind oleks konkreetne ja kindel.

lugupidamisega,
Estmer Ehitus oü
www.estmerehitus.ee
info@estmerehitus.ee
56682779

margus.
# Postitatud: 28.03.2009 23:29
Vasta 


Tõsiseltvõetava hinnapakkumise saaks teha peale objektiga tutvumist.

tel. 5 171 282
margus@aarmax.ee

airport
# Postitatud: 29.03.2009 12:53
Vasta 


Kõik tööd on kirjeldatud võimalikult täpselt ning ka korteri plaan on olemas - sellest peaks piisama, et määrata mingigi hinnatase. Objektiga on võimalik tutvuda vaid peale esmase pakkumise tegemist.

10% kulutuste ületamise nõue kehtib vaid hanke võitnud pakkujale, kui objekt on üle vaadatud ning mõlemad pooled tingimustega nõus ning sõlmitakse kokkulepe konkreetsele summale.

margus.
# Postitatud: 29.03.2009 17:46
Vasta 


plaan???

airport
# Postitatud: 29.03.2009 19:24
Vasta 


Vabandust! Oli plaanis lisada, kuid ei saanud sellesse foorumisse postitada.

asd
# Postitatud: 04.04.2009 02:47
Vasta 


sry aga selline nn "hange" on absurd. Pole projekti ega ülevaadet. See jutuke on küll tore, aga ei loo ühtset pilti. Võin ju kirjutada üks ühele välja punkti hinnad, aga kogu kompott läheb lõpuks tükk maad kallimaks, sest tellija pole lihtsalt ette näinud võimalikke vigu ja nõutavast tööst tingituid lisatöid. Ei pretendeeri antud objektile, kuna tööd hetkel liiga palju, aga sellise hankega saate ainult ühe väga kirve hinna või hullult läbipõleva pakkumise.

airport
# Postitatud: 06.04.2009 14:01
Vasta 


"Sry", aga selline hange ei ole absurd - oleme saatnud kõigile, kes huvi on tundnud, projekti kui huviline on edastanud oma meiliaadressi. Ja kogu "kompoti" lõplik hind on alles esmasele pakkumisele järgnev etapp, millele eelneb objekti ülevaatamine kohapeal. Olen ise ühel teisel elualal tegelenud hinnapakkumiste koostamisega ning tean väga hästi, et sellise andmehulga juures on võimalik teha mingigi kalkulatsioon - pealegi mahub kirvehinna ja hullult läbipõleva pakkumise vahele hulk tõsiseltvõetavaid pakkumisi mille esitajad ei ole tulnud mütsiga lööma ega laia oma sõnavõttudes. Tore, kui teil seni veel hästi läheb, kuid sellise suhtumise puhul tuleb peagi kindad käest võtta ja käppa imema hakata...

Meretuba
# Postitatud: 22.12.2011 09:12
Vasta 


To Airport: kas tööd on tehtud ja palju siis maksma läks? Mul on endal peaaegu identne renoveerimine ees. Tore kui saaksid infot jagada!

Sinu vastus
Paks kiri  Kursiivkiri  Allajoonitud kiri  Pildilink  URL link 

» Kasutaja  » Parool 
Sa võid postitada anonüümselt, sisestades lihtsalt hüüdnime ilma paroolita – kui seda nime ei kasuta mõni teine foorumi liige – või siis jäta mõlemad väljad tühjaks.
 
Foorum kasutab miniBB™ ©2001-2006